Directe link
  • Conrad
  • Mijn account

    Inloggen / Registreren

  • Winkelwagen

  • Aanbiedingen › Aanbiedingen ›
  • Conrad Wereld
    Conrad - Your Sourcing Platform
    Aanbiedingen
    Nieuws en inspiratie
    Nieuwe producten
    Verkoper worden

    Eigen merken

    Toolcraft
    Voltcraft
    Tru components
    Renkforce
    Speaka professional
    Sygonix
  • Service

    Voor u uitgekozen services

    Status bestelling
    eProcurement
    Nieuwsbrief
    Garantie
    Cadeaukaart
    Onderwijsvoordeel
    Klantenservice

  • Inkoop

    Alles voor uw inkoop

    eProcurement
    Offertetool
    Orders op afroep
    Direct bestellen
    Product op aanvraag
  • Onze producten
  • Mijn account
  • Verlanglijst
  • Uitloggen
Conrad

Populaire categorieën:
  • Alle producten
  • Meest gekocht
  • Best beoordeelde producten
  • Advies

Alle producten

bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-table tooltip warning wishlist
Soort product
Soldeerpunt1151
Soldeerbout138
Soldeertin, loodvrij136
Desoldeerpunt126
Soldeerstation89
Soldeertin61
Hetelucht mondstuk60
Soldeerdampafzuiging49
Soldeerpuntset33
Set soldeerdraadgeleiding30
Beschermbeker29
Soldeerboutset28
Soldeerbouthouder26
Desoldeerdraad25
Gasbrander24
Soldeer zuigmond23
Soldeerstationset23
Zuigmond21
Punthuls20
Printplaathouder19
Stripcartridge19
Radiator18
Reserve verwarmingsmodule18
Vacuümpipet18
Gassoldeerbout17
Netvoeding voor soldeerstation17
Desoldeerpomp16
Soldeer- en desoldeerstation15
Soldeermat15
Droogreiniger14
Set extra handgreep14
Desoldeerbout13
Gassoldeerset13
Hetelucht-soldeerstation13
Reparatiestation13
Desoldeerpincet12
Handgreep12
Printplaatgereedschap12
Tool holder12
Derde hand11
Printplaat11
Verwarmingselement11
Bodem voor behuizing10
Brander10
Compactfilter10
Soldeerlamp10
Voorfilter10
Afzuigarm flexibel9
Afzuigarm9
Handondersteuning9
Partikelfilter9
Trekker met beschermbeker9
Actief koolfilter8
Desoldeerstation8
Infrarood-voorverwarmingsplaat8
Soldeerbad8
Soldeerpistool8
Soldeerpuntreiniger8
Soldeerset8
Afzuigmond7
Afzuigslang7
Lörochabsaug-kit7
Netvoeding voor soldeer- en desoldeerstation7
Reinigingsborstel7
Soldeerpuntadapter7
Soldeerspons7
Vacuümpincet7
Aflegstandaard6
Fijnstoffilter6
Flux pen6
Propaan-hogedrukslang6
Soldeerbout-standaard6
Soldeerbrander6
Soldeerdraad-dispenser6
Soldeernaald6
Tip patroon6
Voorplaat6
Accu-soldeerbout5
Afzuigmondstuk5
Cycloonbrander5
Desoldeergereedschap5
Drukregelaar5
Handstuk5
Heteluchtsoldeerbout5
Hoogvermogen soldeerbout5
Invoerbuizen5
Koperstuk5
Opzetbuis5
Pincetbakje5
Plastic doseringsnaald5
Voetschakelaar5
Accessoireset4
Adapter4
Desoldeerboutset4
Gaspatroon4
Hetelucht-soldeerbout4
Krimpbrander4
Ontsoldeerarm4
Reinigingstool4
Reservefilter4
Accessoireset buis3
Bovenunit behuizing3
Desoldeerapparaat3
Gasventiel3
Hittebestendige soldeermat3
Multitool3
Naaldhouder3
Oplader3
Reinigingswol3
Reservereservoir3
Scharnierarm3
Set wartelmoer3
Slangbreukbeveiliging3
Soldeerkop3
Tasfilter3
Temperatuurmeter3
Trechter3
Vacuüm soldeerstation3
Vacuümspuit3
Vervangende borstelset3
Vervangingsfilter3
Vliesfilter3
Voedingsmodule3
Zacht soldeerapparatuur3
Zuigmondstuk3
Zuignap3
Aansturing voor soldeerdampafzuiging2
Aanzuigaansluiting2
Afdekmasker2
Afdichtingsring2
Afsluitdoppen2
Afzuiginstallatie2
Afzuigkabinet2
Afzuigsysteem2
Automatische tipreiniger2
Blikopvangreservoir2
Buskapset2
Conusreiniger2
Covering cap2
Desoldeerset2
Dispenser2
Expansion kit2
Extra gewricht2
FE-clip2
FE-ombouwset2
Fijnstoffilterset2
Filtercartridge2
Gasfilter2
Gasmondstuk2
Gloeipunt2
Handsoldeerapparaat2
Heteluchtbrander2
Hoogfrequent soldeerstation2
Hoogvermogenbrander2
Houder voor soldeerkarton2
Houtbranderset2
Infrarood-verwarmplaat2
Interfacekabel2
Kabelhouder2
Kabelverlenging2
Kabel2
Kunststof lasklem2
Lasbrander2
Magneetventiel2
Mondstukkoppeling2
Nano-pincet2
Oplosmiddeldispender2
Pincet2
Reflector-set2
Reinigingsset voor soldeerpunten2
Reinigingsspons2
Reinigingsvlies2
Reservepunt2
Sensorkop2
Sensor2
Set afdichtkappen2
Set afsluitdoppen2
Siliconenafstrijker2
Slangaansluiting2
Soldeer- en desoldeerpincetten2
Soldeerbad-inzet2
Soldeerbout-regeleenheid2
Soldeerboutkoffer2
Soldeerhouder2
Soldeerpasta2
Soldeerpunthouder2
Soldeerstang2
Soldeertin-reinigingsspons2
Soldeervoorverwarmingsplaat2
Spatel2
Spitsbrander2
Spons-set2
Standby-schakelaar2
Statief2
Stikstof-meet- en regelsysteem2
Stikstofstroomregelaar2
Stripstation2
Switch2
Tafelhouder2
Tafelmontageframe2
Thermo-element2
Trafo2
Trechtermond2
Trechterveer2
Vacuümslang2
Veerset2
Veiligheidsafleg2
Verbindingskabel2
Verbindingsslang2
Vlammondstuk2
Vloeistofdosering2
Zuignapset2
1-kanaals regeleenheid1
2-kanaals regeleenheid1
4-kanaals regeleenheid1
6-in-1 houtbranderset1
Aansluitstuk1
Aanzuigaansluiting met tafelklem1
Accessoirebox1
Actieve-koolstoffilterset1
Adapter voor arm zonder flexibele slang1
Adapterkabel1
Afsluitclip1
Afsluitstop1
Afstandsbediening1
Afstandschakelaar1
Afzuigarm met tafelklem1
Afzuigbuis1
Apparaatdoos1
Apparaatkoppeling1
Apparaatstekker1
Autogene hardsoldeerset1
Behuizing en motorset1
Beschermkap1
Borstel van glazen buis1
Bovenkant van behuizing1
Breadboards1
Cartridge adaptor1
Combinatiefilter1
Condensorset1
Connecting cone1
Connecting nipple1
Connection cable1
Connectorset1
Deksel voor behuizing1
Dekselfilter1
Desoldeerband1
Desoldeertang1
Desoldeerzuigerafdichting1
Doorgangsfilter1
Dop1
Drukrol1
Dubbele insteekhuls1
Dubbele scharnierarm1
Dubbele steekaansluiting1
End cap1
Filteraansluitdeksel1
Filterdisk set1
Filterglas1
Filterhuls1
Filterschijfset1
Filterschijf1
Filterset1
Filtervilt1
Frame van het voorpaneel1
Gasfles1
Glazen buisset1
Glazen buis1
Greephouder voor soldeerbout1
Handdispenser1
Hardsoldeerset1
Hittebestendige grijper1
Houder voor soldeerdraad1
Houder1
Housing1
Hub1
Inlaatluchtafzuigset1
Isoleerflens1
JBC thermo-element1
Kabelsnijpunt1
Kabeltule1
Kartelmoeren1
Katoenfilter1
Keerschot1
Keramische radiatoren1
Krachtige soldeerpot1
Krimpbranderset1
Lasset voor kunststof1
Lasspiegels1
Messing borstelinzet1
Messing wol-voorfilterset1
Metalen borstelinzetstuk1
Metalen borstel1
Metalen koffer1
Metalen mondstuk1
Metalen reinigingsborstel1
Metalen spiraal1
Micro/gas filter1
Moer1
Mondstuk1
Nano-soldeerbout-ombouwset1
Netwerkkaart1
Nozzle1
Ombouwset1
Onderhoudsgereedschap1
Onderste deel van de behuizing1
Opslaginzetstuk1
Opzetbehuizing1
Overganghuls1
Papiervoorfilterset1
Persluchtomvormer1
Piëzohandgreep1
Plank/soldeerpot1
Poelietrekker1
Polijststeen1
Printplaatset1
Protective cover1
Protective tube1
Rear panel1
Reflectorplaat1
Regeleenheid met hoog vermogen1
Regelunit1
Reinigingsmodule1
Reinigingsset1
Reinigingsstift1
Reparatieset pomp1
Reparatieset voor kunststof1
Reserve borstels1
Reserve schuimrubber1
Reserve-hengpaar1
Reserve-trechter1
Reserve-uitstoter1
Reservedop voor aanzuigaansluiting1
Reservefilter voor soldeerpistool1
Reservefilterset1
Reserveklem1
Reservepatroon1
Reserveschaal1
Reserveset voor reparatieset voor kunststof1
Reservespons1
Rework werkplek1
Rework-System1
Roterende plunjerpomp1
Schakelafleg1
Scherm1
Schroefverbinding1
Schroevenset1
Schwamhouder1
Seriële multiplexer1
Servicegereedschap1
Serviceset1
Set achterafdichting1
Set draadeinden1
Set gebogen naalden en zuignappen1
Set glazen buisfilters1
Set klopper1
Set met rubbervoet1
Set roestvrijstalen borstels1
Set voorfilters1
Set voorfilterzakken1
Set voorpakking1
Shut-off valve1
Silencer1
Siliconen mat1
Siliconen opname1
Siliconen slangverlenging1
Siliconeninzetstuk/schraper1
Slangkoppelingen1
Slangschel1
Slang1
Sleutel1
Sluitkap1
Snijpunt1
Soldeer- en desoldeerpincettenset1
Soldeerdraadhandgreep1
Soldeerdraadspuitpistool1
Soldeergas1
Soldeergeleidingsslang1
Soldeerhoning1
Soldeerhoutset1
Soldeeropvanghouder1
Soldeeropzetstuk1
Soldeerpuntbevestiging1
Soldeerpuntopzetstuk1
Soldeertin-afrolers1
Soldeertin-stripper1
Soldeervloeimiddel1
Spansleutel1
Spatbescherming1
Sprengring-set1
Sproeieropbergruimte1
Spuitwisselaar1
Standaard filter1
Standaardbrander1
Stapelrack1
Steeknippel1
Stelring1
Stikstof upgradeset1
Stikstofgenerator1
Stut- en soldeerframe1
Verzender
nieuwUpdate over de Conrad Marketplace
Alle facturen van ConradRetourverwerking via Conrad(retourrecht tot 14 dagen)
Meer tonen
Prijs
€ - €
Merk
Weller1500
JBC Tools1062
OEM576
Ersa386
TOOLCRAFT230
Quick223
Metcal214
Stannol179
Atten158
Thermaltronics124
Solomon87
Rothenberger70
Felder61
Edsyn57
Sievert47
Ideal Tek42
Rothenberger Industrial40
Goobay38
KS Tools27
Donau Elektronik24
Star Tec20
Velleman18
Basetech17
Denon15
Portasol15
Plato12
Xytronic12
Bungard11
Alpha10
Bosch10
Antex9
CFH8
Dremel7
BERNSTEIN Tools for Electronics6
Proxxon6
Griffon5
Nemef5
Brüder Mannesmann4
Joy-it4
PCE Instruments4
Techcon4
Brilliant Tools3
C.K3
inLine3
Piergiacomi3
STANLEY3
TRU COMPONENTS3
Weber Tools3
Bosch Professional2
Cliff2
Einhell2
Kontakt Chemie2
Proxxon Micromot2
Reatec2
Royalohm2
AXA1
BERNSTEIN1
Bluebird1
Bulgin1
CarPoint1
Cipherlab1
CRC1
Delock1
Dresco1
Dynajet1
Facom1
Fanttik1
Gedore1
Goldtool1
GRAPHITE1
Hazet1
Holzmann Maschinen1
Kemot1
Kunzer1
Lips1
NEO Tools1
Quadrios1
Ryobi1
Silverline1
Simson1
Vigor1
YATO1
Puntvorm
Beitelvorm345
Beitelvorm, recht121
Speciale vorm120
Conisch116
Potloodvorm61
Ronde vorm58
Ronde vorm, afgeschuind47
Beitelvorm, gebogen45
Ronde vorm, gebogen45
Afgeschuind39
Mespunt32
Heteluchtmondstuk30
Platte vorm27
Recht23
Mesvorm21
Ronde vorm, recht19
Puntvorm18
Schuin17
Holle soldeerpunt16
Gebogen15
Mesvorm, recht15
Langwerpige vorm14
Ronde vorm, afgeschuind 45°14
Speciale vorm, mesvormig14
Mespunt 45°13
Naaldvorm10
Afgeschuind 45°8
Beitelvorm, Ersadur8
Langwerpige, conische vorm8
Potloodvorm, Ersadur8
Afgevlakt7
Naaldvorm SMD5
Potloodvorm, verlengd5
Beitelvorm, lang4
Gull Wings4
Mesvorm, onder een hoek4
Mesvorm, schuin4
Ronde vorm, lang4
Beitelvorm, afgeschuind3
Conisch, gebogen3
Ronde vorm, lang, afgeschuind3
Speciale vorm, met gleuf3
Afgeschuind, gebogen2
Mesvorm, haaks2
Ronde vorm, stomp2
Schegvorm2
Speciale vorm, gebogen2
Speciale vorm, met gleuf, afgeschuind2
45° gebogen1
Beitelvorm verlengd1
Beitelvorm, gebogen 30°1
Beitelvorm, gebogen 45°1
Beitelvorm, haaks1
Conisch, gebogen 30°1
Conisch, gebogen 45°1
Gleuf, gebogen1
Langwerpige, conische, gebogen vorm1
Mesvorm, rond1
Puntig, fijn1
Recht/haaks1
Ronde vorm, beitelvormig1
Ronde vorm, lang, gebogen1
Ronde vorm, recht, puntig1
Schuin, Ersadur1
Schuin, vernikkeld1
Speciale vorm, beitelvormig1
Speciale vorm, recht1
Geschikt voor merk
Weller500
JBC414
ERSA209
Toolcraft81
OKI by Metcal26
Plato11
Star Tec9
Atten8
Basetech5
Velleman3
Dremel1
Grootte soldeerpunt
mm - mm
0.1 mm15
0.10 mm5
0.2 mm22
0.20 mm8
0.25 mm3
0.3 mm24
0.30 mm6
0.4 mm40
0.40 mm11
0.45 mm1
0.5 mm10
0.50 mm4
0.6 mm10
0.60 mm8
0.7 mm9
0.70 mm2
0.8 mm46
0.80 mm14
1 mm40
1.0 mm4
1.10 mm3
1.1 mm1
1.2 mm37
1.20 mm4
1.3 mm7
1.30 mm4
1.4 mm1
1.5 mm15
1.50 mm9
1.6 mm48
1.60 mm8
1.7 mm1
1.70 mm1
1.78 mm3
1.8 mm8
1.80 mm4
1.9 mm2
2 mm41
2.0 mm1
2.1 mm1
2.2 mm19
2.20 mm4
2.3 mm4
2.30 mm2
2.4 mm38
2.40 mm8
2.5 mm14
2.50 mm3
2.60 mm1
2.7 mm4
2.8 mm2
2.9 mm2
3 mm17
3.0 mm1
3.10 mm4
3.1 mm1
3.2 mm50
3.20 mm8
3.3 mm2
3.5 mm5
3.50 mm4
3.6 mm2
3.60 mm1
3.7 mm2
3.8 mm5
4 mm17
4.0 mm1
4.10 mm1
4.3 mm1
4.5 mm2
4.50 mm1
4.6 mm12
4.60 mm2
4.7 mm5
4.8 mm4
4.80 mm3
4.83 mm1
4.9 mm1
5 mm24
5.1 mm1
5.3 mm1
5.30 mm1
5.6 mm5
5.9 mm1
6 mm11
6.2 mm1
6.40 mm2
6.50 mm2
6.5 mm1
6.6 mm2
6.7 mm2
7 mm12
7.3 mm1
7.5 mm1
7.6 mm2
8 mm10
9 mm1
9.3 mm3
9.30 mm1
9.5 mm2
9.80 mm1
10 mm20
10.5 mm1
11 mm1
12 mm6
12.5 mm1
13 mm1
13.5 mm1
14 mm1
15 mm5
16 mm2
17 mm4
18 mm2
18.2 mm1
19.5 mm1
20 mm6
20.0 mm1
21 mm2
22 mm2
25 mm2
25.5 mm1
27.5 mm1
28 mm2
29.00 mm2
29.60 mm1
30 mm1
32 mm1
32.2 mm1
33 mm1
37 mm1
40 mm1
50 mm1
150 mm2
200 mm1
Lengte soldeerpunt
Geschikt voor model
Vermogen (max.)
Max. temperatuur
Stroomvoorziening
Uitvoering
Legering
Draaddiameter
Gewicht
Soort soldeerpunt
Weergave
Soort vloeimiddel
Veel gezochte categorieën:
Aanbiedingen & overig

Weller WE1010 230V F/G Soldeerstation Digitaal 70 W 100 - 450 °C

Weller WE1010 230V F/G Soldeerstation Digitaal 70 W 100 - 450 °C

582 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 152,88
excl. btw,
Weller WE1010 Limited Black Edition Soldeerstation Digitaal 85 W 100 - 450 °C Incl. soldeerpunt

Weller WE1010 Limited Black Edition Soldeerstation Digitaal 85 W 100 - 450 °C Incl. soldeerpunt

1606 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 136,36
excl. btw,
Weller WS 81 Soldeerstation Analoog 95 W +150 - +450 °C

Weller WS 81 Soldeerstation Analoog 95 W +150 - +450 °C

55 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 318,18
excl. btw,
TOOLCRAFT ST-100D Soldeerstation Digitaal 100 W 150 - 450 °C Incl. soldeerpunt

TOOLCRAFT ST-100D Soldeerstation Digitaal 100 W 150 - 450 °C Incl. soldeerpunt

144 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 99,17
excl. btw,
TOOLCRAFT  Soldeertin, loodvrij Spoel Sn99,3Cu0,7 ROL1 100 g 1 mm

TOOLCRAFT Soldeertin, loodvrij Spoel Sn99,3Cu0,7 ROL1 100 g 1 mm

511 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 12,39
excl. btw,
1kg = € 123,90
JBC Tools CD-2BQF Soldeerstation Digitaal 130 W 90 - 450 °C

JBC Tools CD-2BQF Soldeerstation Digitaal 130 W 90 - 450 °C

61 Stuks op voorraad
Leverbaar do. 1 okt.
Verzending door Conrad Electronic
€ 519,83
excl. btw,
Weller  Soldeerpuntset Beitelvorm, Ronde vorm, Puntvorm   Inhoud: 1 set(s)

Weller Soldeerpuntset Beitelvorm, Ronde vorm, Puntvorm Inhoud: 1 set(s)

521 Sets op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 23,13
excl. btw,
TOOLCRAFT SW-1 Soldeertin, loodvrij Potlood Sn99,3Cu0,7 ROL1 17 g 1 mm

TOOLCRAFT SW-1 Soldeertin, loodvrij Potlood Sn99,3Cu0,7 ROL1 17 g 1 mm

2368 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 2,72
excl. btw,
1kg = € 160,00
TOOLCRAFT FE-300 Soldeerdampafzuiging 230 V/AC 15 W 17.2 m³/h

TOOLCRAFT FE-300 Soldeerdampafzuiging 230 V/AC 15 W 17.2 m³/h

1180 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 64,45
excl. btw,
Weller RB-TS Gasfles 42 g 1 stuk(s)

Weller RB-TS Gasfles 42 g 1 stuk(s)

1021 Stuks op voorraad
Morgen leverbaar
Verzending door Conrad Electronic
€ 7,43
excl. btw,
1kg = € 176,90
  • vorige
  • 1
  • 2
  • ...
  • 536
  • volgende

Meest gekocht

Meest gekocht

Best beoordeelde producten

Best beoordeelde producten

Advies

Als u begint aan een elektronicaproject met printplaten of als u zelf elektronische apparatuur wilt repareren, is de kunst van het solderen essentiële kennis. Wilt u diverse componenten in een project op een printplaat met elkaar verbinden, dan is in vrijwel alle gevallen solderen de meest gangbare methode. In ons assortiment vindt u alles voor uw soldeerklussen. Soldeerstations, soldeerbouten en alle benodigde accessoires waaronder soldeerpunten en soldeertin.

Wat is solderen en waarvoor wordt het gebruikt?

Solderen is een thermisch proces waarbij de solidustemperatuur van het basismateriaal niet wordt bereikt. In plaats daarvan worden onderdelen van metaal samengevoegd door een metaallegering te smelten. Het soldeer creëert een metaalverbinding tussen de componenten tijdens het soldeerproces. In tegenstelling tot lassen, blijft het basismateriaal intact en wordt het niet gesmolten tijdens het hardsoldeerproces. Aangezien de integriteit van het materiaal tijdens dit proces niet verandert, blijven alle eigenschappen behouden.

Tegenwoordig worden gesoldeerde verbindingen op vele gebieden gebruikt: Bij de industriële productie van elektrische apparaten worden bijvoorbeeld minuscule SMD-componenten in een volledig geautomatiseerd proces op printplaten gesoldeerd. In service- en reparatiewerkplaatsen wordt het proces gebruikt om defecte onderdelen in een circuit te vervangen of om kabels te solderen. Verwarmingsmonteurs en loodgieters solderen water-, gas- en verwarmingsbuizen, terwijl dakdekkers een soldeerbout gebruiken om regenpijpen of dakgoten samen te voegen.

Welke processen worden onderscheiden bij het solderen?

Soldeerprocédés verschillen wat betreft de gebruikte temperatuurbereiken: Zachtsolderen wordt onder meer gebruikt in de elektronicasector en voor het leggen van koperen waterleidingen. De temperatuur ligt hier meestal onder 450 °C. De verbinding heeft echter een vrij lage afschuifsterkte. De verbinding heeft echter een vrij lage afschuifsterkte. Afhankelijk van het soldeer, de spleetbreedte en het materiaal, kunnen waarden tussen 20 en 35 N/mm² worden bereikt. Het voor zachtsolderen gebruikte soldeer is verkrijgbaar in de vorm van staven, draden, poeders of pasta's. Gewoonlijk wordt voor het solderen een vloeimiddel gebruikt.

Veel robuustere verbindingen kunnen worden bereikt met hardsolderen. De temperatuur ligt in dit geval in het bereik van 450 °C tot 900 °C. Hardsolderen wordt onder meer gebruikt voor het verbinden van metalen buizen of het hardsolderen van plaatstaal. De afschuifsterkte van een gesoldeerde verbinding kan waarden bereiken tussen 170 en 280 N/mm², afhankelijk van de kwaliteit van de verbinding. Hardsoldeerlegeringen worden ingedeeld volgens hun samenstelling, verwerkingstemperatuur en gebruik. Vloeimiddelen worden ook gebruikt bij hardsolderen.

De meest veerkrachtige verbinding kan worden verkregen door hardsolderen bij hoge temperatuur: De werktemperaturen in dit proces bedragen meer dan 900 °C. Een op deze wijze gemaakte gesoldeerde verbinding bereikt vaak de sterkte van het basismateriaal. Solderen bij hoge temperatuur wordt gebruikt voor het verbinden van zwaar belaste onderdelen. Aangezien het soldeerproces in een vacuüm of onder inert gas plaatsvindt, is geen extra vloeimiddel nodig. Het gebruikte soldeer heeft een bijzonder hoge zuiverheidsgraad en bestaat meestal uit nikkel-chroomlegeringen.

Soldeerapparatuur

Afhankelijk van het toepassingsgebied worden in de soldeertechniek verschillende apparaten gebruikt om soldeerverbindingen tot stand te brengen. De soldeerbout is het meest gebruikte gereedschap. De elektrische versie wordt gebruikt in de elektronica. Hier wordt de tip elektrisch op de vereiste temperatuur gebracht. Een gassoldeerbout daarentegen gebruikt een vlam om de soldeerpunt te verhitten.

Bij andere soldeerbouten wordt het te solderen materiaal rechtstreeks met de open vlam verhit. Een soldeerpistool heeft een metalen lus in plaats van een normale punt, waardoor een hoge stroom vloeit en binnen enkele seconden de noodzakelijke werktemperatuur bereikt. Voor bijzonder nauwkeurig werk is een soldeerstation geschikt in industrie en handel, waar de temperatuur individueel kan worden geregeld. In ons assortiment vindt u diverse soldeerbouten, vloeimiddelen en andere nuttige accessoires.

Waarop moet u letten bij de aankoop van soldeerbouten en soldeerstations?

Bij het solderen van elektronische componenten is een soldeerstation met een nauwkeurig instelbare temperatuur de beste oplossing. Voor het solderen van kabels of voor hobbygebruik daarentegen volstaat in vele gevallen een gewone soldeerbout zonder temperatuurregeling. Denk eraan dat een soldeerpistool niet geschikt is voor delicaat werk. Wanneer u een soldeerbout koopt, moet u rekening houden met het verwarmingsvermogen en de opwarmtijd. Indien een mobiel gebruik met een soldeerbout mogelijk is, wordt een gassoldeerbout aanbevolen. Zorg in ieder geval voor het juiste soldeer en vloeimiddel. In de handel zijn praktische soldeerboutsets te vinden die naast het eigenlijke gereedschap diverse accessoires bevatten.

%seoprefootercolumns%
  • +3500 merken

  • +1.200.000 producten

  • +85.000 zakelijke klanten

  • Gratis inkoopoplossingen

  • Scherpe offertes op maat

  • Klantenservice

  • Bestellen

  • Betalen

  • Garantie & retour

  • Alle onderwerpen

  • * Voorwaarden gratis levering

  • Over Conrad

  • Conrad Your Sourcing Platform

  • Nieuws & Inspiratie

  • Milieubewust ondernemen

  • ISO-certificering

  • Vulnerability Disclosure Program

  • REACH documenten

  • Informatie over toegankelijkheid

  • Bestelling annuleren

  • Conrad Diensten

  • Offerte aanvragen

  • e-Procurement

  • Gekalibreerd assortiment

  • Conrad PRO

  • Snel vinden

  • Merken A-Z

  • Categorieën A-Z

  • Actuele aanbiedingen 🛒

  • Download Center

  • Vacatures

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en ontvang €10,- korting bij besteding vanaf €100,- op uw eerstvolgende bestelling.

Meld u aan voor de nieuwsbrief en ontvang €10,- korting bij besteding vanaf €100,- op uw eerstvolgende bestelling.

Voer een geldig e-mail adres in

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en ontvang €10,- korting bij besteding vanaf €100,- op uw eerstvolgende bestelling.

Meld u aan voor de nieuwsbrief en ontvang €10,- korting bij besteding vanaf €100,- op uw eerstvolgende bestelling.

Voer een geldig e-mail adres in

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en ontvang €10,- korting bij besteding vanaf €100,- op uw eerstvolgende bestelling.

Meld u aan voor de nieuwsbrief en ontvang €10,- korting bij besteding vanaf €100,- op uw eerstvolgende bestelling.

Voer een geldig e-mail adres in

Bosch Brand Weeks
* 10% korting op artikelen van de merken Bosch Professional, Bosch Home & Garden, Bosch Accessories en Dremel mét voorraad. Geldig t/m 4-10-2026. Daarnaast gelden de Voorwaarden actiecodes.

Schneider Electric Asfora & Shelly
* 10% korting op geselecteerde Schneider Electric producten en alle Shelly producten. 15% korting met Conrad PRO abonnement op geselecteerde Schneider Electric producten. Geldig t/m 25-10-2026 en indien de genoemde producten uit voorraad leverbaar zijn. Verder gelden de Voorwaarden actiecodes.

Betaalmethoden
  • iDeal
  • Creditcard
  • Automatische incasso
  • Op rekening
Alle betaalmethoden
Social Media

Weergave van alle prijzen excl. btw en excl. verzendkosten.

Weergave van alle prijzen incl. btw en excl. verzendkosten.

  • Gegevensbescherming

  • Veilige betaalmiddelen

  • SSL-versleuteling

  • Geverifieerde Visa & Mastercard veilige code

  • Algemene voorwaarden

  • Impressum

  • Privacy policy

  • Herroepingsrecht

  • Conrad PRO opzeggen

Productvergelijking
Verlanglijst